Jaką kurtkę wybrać do biegania?

kurtka do biegania

Miłośników biegania z miesiąca na miesiąc wciąż przybywa. Jest to wspaniały sposób rekreacji, który ma bardzo wiele plusów.

Z jednej strony, przyczynia się do zachowania przez nas zdrowia, wpływa bowiem w sposób dobroczynny na przykład na układ krążenia. Z drugiej strony, przyczynia się do do poprawy kondycji fizycznej i utraty zbędnych kilogramów. Z trzeciej strony, doskonale wpływa na nasze samopoczucie, dodając nam uśmiechu i energii na kolejne dni.

Osoby, które podjęły decyzję o rozpoczęciu regularnego joggingu, na ogół podchodzą do tego postanowienia bardzo poważnie, dbając o wszystkie najmniejsze szczegóły. Dlatego wybór obuwia oraz ubioru do biegania są dla nich niezwykle ważne. I bardzo dobrze, odpowiednio dobrana odzież i obuwie do biegania pozwalają w pełni wykorzystać nasz potencjał, a do tego niwelują uczucie dyskomfortu, które często towarzyszy biegaczom trenującym w zwyczajnych butach i ciuchach. Ponadto, wybierając się na jogging w złych butach sporo ryzykujemy, nasze stawy nie są wtedy zbyt bezpieczne, a nasze stopy mogą przepłacić za to bolesnymi odciskami i otarciami. Rację mają zatem biegacze, którzy dbają o odpowiednie skompletowanie stroju oraz butów do joggingu.

Jednym z podstawowych elementów ubioru do biegania jest kurtka. Jest ona przydatna zwłaszcza w sezonie zimnym. To, jaką kurtkę wybierzemy, będzie miało wpływ na jakość całego naszego treningu. W głównej mierze chodzi tutaj o wyeliminowanie problemu przegrzania ciała oraz zakłóconego oddychania skóry. Przykładem dobrej kurtki do biegania jest tutaj New Balance SEQUENCE. Model ten wyposażony jest w specjalne wywietrzniki na plecach, dzięki którym cyrkulacja powietrza jest na odpowiednim poziomie przez cały czas treningu. Koleją ważną cechą kurtek do biegania jest ich umiejętność radzenia sobie w trudnych warunkach atmosferycznych. Kurtka Adidas Performance RESPONSE WIND to przykład ciuchu, który daje nam sto procent gwarancji ochrony przed uporczywym wiatrem. Oczywiście dobra kurtka do joggingu powinna też gwarantować nieprzemakalność. Dobrze też, jeśli kurtka ma regulowany ściągacz, wysoki kołnierz oraz elementy odblaskowe.

Zostaw komentarz