Historia kurtki jeansowej

kurtka jeansowa dla niej

Kurtka jeansowa jest jednym z obowiązkowych składników każdej garderoby, zarówno damskiej jak i męskiej. Można nosić ją od samej wiosny po późną jesień. Kurtka tego rodzaju, umiejętnie włączona do stylizacji, doda jej specyficznego stylu. Fani jeansu zgodzą się bez wahania, że kurtka wykonana z tego materiału ma swój ponadczasowy czar!

Kurtka jeansowa od kilku sezonów przeżywa swój wielki powrót na salony. A kiedy zaczęła się jej historia? Można by mówić o niej bez końca, ponieważ tak samo jak jeans, kurtka wykonana z tego materiału liczy sobie ponad 150 lat. Podobnie jak spodnie jeansowe kurtka była na początku elementem ubioru klasy robotniczej. Pierwsze kurtki znacznie różniły się od tego, co dziś stanowi typową katanę. Marka Lee stoi za wprowadzeniem do produkcji pierwszego takiego modelu w latach 30. XX wieku. Model ten jest produkowany dzisiaj i dla wielu stanowi niedościgniony wzór jeansowego stylu.

Z ubrania będącego elementem stroju poszukiwaczy złota, farmerów, w latach 60. kurtka stała się częścią ubioru gwiazd filmowych i pojawiła na ekranach filmów. Nosiły je takie gwiazdy Hollywood jak Kirk Duglas w filmie „Lonely Are the Brave”.

W swojej historii kurtka jeansowa wychodziła z mody, po czym z impetem wracała do najnowszych trendów. Obecnie trzeba uważać na to, z czym łączy się kurtkę jeansowa, jeśli chce się wyglądać modnie. Czego należy unikać? Odradzamy korzystania z przestarzałych pomysłów na typowo „kowbojskie” stylizacje. Zdecydowanie lepiej łączyć kurtkę wykonaną z jeansu ze spodniami w kolorze innym niż niebieski/granatowy. Dół wykonany z tego samego materiału również nie będzie dobrym pomysłem.

Bawcie się modą i szukajcie nowych, ciekawych połączeń. Kurtka jeansowa właśnie dlatego ciągle od nowa staje się modna, ponieważ styliści cały czas odkrywają jej nowe zastosowania. Będzie pasowała do odpowiednio dobranej małej czarnej czy letniego kombinezonu.

Kurtka jeansowa jest świetnym pomysłem dla każdego!

Zostaw komentarz