Jaka kurtka na rower?

kurtka na rower

Wycieczki rowerowe i dojazdy rowerem do pracy i szkoły – czas – start! Sezon na podróżowanie rowerem zdecydowanie możemy uznać za otwarty! I mimo że pogoda zdaje się nam sprzyjać, wiosenny czy letni deszczyk lub chłód może nas zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Jak przygotować się na taką ewentualność? Oczywiście wożąc ze sobą odpowiednie okrycie wierzchnie. Podpowiadamy, jaką kurtkę na rower wybrać!

Bomberka na chłodne powroty

Zarówno poranki, jak i wieczory wiosną i latem są znacznie chłodniejsze, niż cała reszta dnia. Dlatego na czas dojazdy do pracy i do domu, warto zabrać ze sobą kurtkę, która ogrzeje nas w trakcie jazdy rowerem. O wygodę i komfort jazdy zadba przede wszystkim kurtka o długości do linii bioder. Płaszcz mógłby być niewygodny z oczywistych względów. W warunkach rowerowych świetni sprawdzi się na przykład kurtka bomberka, która jest nie tylko niezwykle modna, ale też wygodna! Jej luźniejszy krój umożliwia nam pełną swobodę ruchów, a lekki materiał sprawia, że czujemy ciepło, ale nie odczuwamy dyskomfortu. W tym wypadku fantastycznym rozwiązaniem jest także bezrękawnik, który możemy narzucić nawet na cienką bluzkę, a brak rękawów umożliwi pełen zakres ruchów.

klik

Przeciwdeszczowa kurtka na mokre dni

Wielu rowerzystów codziennie sprawdza prognozę pogody, by nie być zaskoczonym przez nagłe opady deszczu. Jazda w trakcie dżdżu jest bardzo nieprzyjemna, szczególnie jeśli musimy jechać bez okrycia wierzchniego. Dlatego warto zainwestować w lekką wiatrówkę, której materiał zapewnia wodoodporność. Nie może ona jednak być zbyt gruba. Ważne, by posiadała kaptur, który nie opada na oczy.

klik

Kurtka kompaktowa idealna do jazdy rowerem

W wielu sklepach, głównie sportowych, znajdziemy też kurtki, które składają się sprytnie do minimalnych rozmiarów, dzięki czemu możemy je schować w plecaku lub na bagażniku. Takie okrycie wierzchnie to zdecydowanie świetna inwestycja dla zapalonych rowerzystów, ponieważ możemy mieć swoją kurtkę zawsze przy sobie, a jednocześnie nie ciąży nam fakt, że musimy ją wieźć w niezręczny sposób, gdy okaże się niepotrzebna.

klik

Kurtka to niewątpliwie jeden z najbardziej potrzebnych akcesoriów rowerzysty. Wybieraj te najbardziej uniwersalne i lekkie, które fenomenalnie sprawdzają się latem. Warto również zwrócić uwagę na kolor – tu im bardziej rzucający się w oczy, tym lepiej, szczególnie jeśli jeździsz rowerem po mieście!

 

Zostaw komentarz