TIPY KURTKOWO: Jak wybrać kurtkę na jesień i zimę? Wyeliminuj najczęstsze błędy!

Home / Trendy / TIPY KURTKOWO: Jak wybrać kurtkę na jesień i zimę? Wyeliminuj najczęstsze błędy!
TIPY KURTKOWO: Jak wybrać kurtkę na jesień i zimę? Wyeliminuj najczęstsze błędy!

To z pozoru proste zadanie, niektórym dostarcza nie lada problemów. Podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę przy wyborze męskiej kurtki na jesień i zimę, aby uniknąć zakupu, z którego nie będziecie zadowoleni. Musicie to wiedzieć!

 

Aby czuć się w kurtce komfortowo należy spełnić kilka prostych warunków.
Po pierwsze, podczas mierzenie w sklepie wybranego modelu musimy założyć pod spód taką ilość ubrań, jaką zwykle zakładamy. Czasami jest to tylko t-shirt i koszula, czasami koszula i sweter i dokładnie tak ubranym należy pójść do sklepu i mierzyć kurtkę.

Podczas mierzenia kurtki pamiętaj, aby ją zapiąć. Prozaiczne? Niekoniecznie! To prosty test, aby sprawdzić, czy linia szycia ramion, jest w linii Twoich ramion. Jeżeli linia ramienia przekracza ramię, to wtedy kurtka jest za duża i wygląda ciężko, przytłacza.

Dobrze również usiąść w mierzonej kurtce, dzięki czemu możemy sprawdzić, czy czujemy się swobodnie.

Często pojawia się także pytanie do czego dopasować kurtkę? Zależy to od naszego stylu funkcjonowania oraz od garderoby, którą zamierzamy nosić pod spodem.

Student może sobie pozwolić zarówno na krótką kurtkę pikowaną, dłuższą w stylu casual, czy sportową. Z kolei osoba nosząca garnitur musi zwracać uwagę na długość kurtki, która powinna zakrywać marynarkę. To nie może być model pikowany. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się płaszcz – niekoniecznie wełniany, może być wykonany z materiału przypominającym ortalion z domieszką bardziej szlachetnych materiałów.

Pytaniem, które pojawia się równie często dotyczy wystającej spod kurtki koszuli. Czy wygląda to dobrze? Czy każdy może się tak nosić? I tutaj znowu pojawia się podział na uczniów, studentów i osoby pracujące. W pierwszym przypadku mówimy takiemu rozwiązaniu „tak”, natomiast w drugim już niekoniecznie. Taka koszula wygląda zwykle na luźną i casualową, dlatego nie nadaje się na oficjalne okazje.

UWAGA! Najczęstsze błędy popełnianie przy wyborze męskiej kurtki jesiennej i zimowej:

Kupujemy za duże, za bardzo obszerne kurtki.

Kurtki puchowe łączymy z garniturem.

Marynarki wystające spod za krótkich kurtek.

Wystrzegając się tych błędów, na pewno będziecie bliżej modnego, stylowego wyglądu.

Jeśli szukasz modnych i stylowych kurtek na zimę, odwiedź sklep Galeriamarek.pl

Zostaw komentarz