Jak nosić płaszcz? Poradnik dla mężczyzn cz. 1

płaszcz dla mężczyzn

Choć płaszcze w modzie męskiej dziś nie cieszą się tak dużą popularnością jak kiedyś, powoli ten rodzaj okrycia wierzchniego wraca do szerszego użytku i coraz częściej można zauważyć go na polskich ulicach. Płaszcze mają dość uniwersalny charakter ze względu na mnogość różnorodnych fasonów, które można dopasować o każdego stylu ubioru. Zwolennicy klasycznej elegancji mogą uzupełnić swoją garderobę o tak zwaną dyplomatkę, a miłośnicy casualowych stylizacji o tren czy ulster. W niniejszym tekście podpowiadamy panom, jak nosić płaszcz.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Rozglądając się za idealnym płaszczem powinniśmy skupić się na rodzaju tkaniny, z jakiej powstały konkretne modele. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że nie każda tkanina będzie odpowiednia do korzystania na co dzień. Nie chodzi tutaj tylko o poziom formalności danej stylizacji, ale również o wytrzymałość produktu. Dla przykładu można podać kaszmir, który jest wykorzystywany w płaszczach luksusowych. Mimo że jest on droższy od owczej wełny, odznacza się mniejszą wytrzymałością, co przekreśla go jako płaszcz do użytku codziennego. Kaszmirowe płaszcze warto posiadać w swojej garderobie do okazjonalnego użytkowania. Owcza wełna to bardzo dobry wybór tkaniny na płaszcz codziennego użytku, jednak tutaj również kluczową rolę odgrywa konkretny rodzaj. Tweed charakteryzuje się niebywałą wytrzymałością, aczkolwiek trudno go wpasować w każdy styl. Dobrym wyborem może być też płaszcz z wełny wielbłądziej, moheru lub angory. W przypadku, gdy szukasz płaszcza na nieco przyjemniejsza pogodę, śmiało możesz zdecydować się na zakup produktu uszytego z bawełny.

Jaki kolor wybrać?

Jeżeli chcesz wybrać idealny płaszcz, z którego będziesz często korzystać, musisz poważnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego płaszcza. Najlepszą decyzją będzie oczywiście zakup produktu w jednolitej i stonowanej kolorystyce. Postaw na czerń, granat lub odcienie szarości czy brązu. To klasyczne kolory, na bazie których stworzysz ogrom różnych stylizacji, zarówno tych eleganckich i formalnych, jak i casualowych i nieco luźniejszych. Jeśli poszukujesz płaszcza biznesowego, możesz od razu zacieśnić propozycje do płaszczy w kolorze czarnym. Dzięki temu twoje stylizacje będę eleganckie i pozwolą odbierać cię innym w sposób poważny i dostoswany do oczekiwań wobec formalnego ubioru.

Możesz zdecydować się na zakup płaszcza w niesztampowym kolorze. Jednak wybór bordowego lub zielonego płaszcza sprawdzi się najlepiej w sytuacjach, gdy w swojej szafie masz już kilka klasycznych fasonów. Niecodzienne kolory mogą stać się fundamentem casualowych stylizacji, będąc w nich elementem wyróżniającym i ożywiającym twój codzienny look.

Co z kieszonką?

Jeśli masz płaszcz, w którym na wysokości klatki piersiowej umieszczono kieszonkę, to z powodzeniem możesz włożyć do niej poszetkę. Nie wszyscy wykorzystują ten zabieg, ale należy podkreślić, że owa kieszonka nie znajduje się w tym miejscu bez powodu i jest rozwiązanie zaczerpnięte z marynarek. Odpowiednio ułożona chustka może sprawić, że twoja stylizacja stanie się bardziej wyrafinowana. Nie od dziś wiadomo, że w modzie męskiej często cała magia tkwi w detalach, dlatego warto zadbać o takie z pozoru mało istotne szczegóły. Niektórzy eksponują we wspomnianej kieszeni nie tylko poszetki, ale również rękawiczki. W ostatnich sezonach jest to mocno zauważalny trend, który zyskał ogromne grono zwolenników.

Zostaw komentarz