Skóra zawsze modna! Jak dbać o kurtkę skórzaną?

damska kurtka skórzana

Noszenie skórzanej kurtki to prawdziwa przyjemność. Uczucie noszenia klasycznego modelu skórzanej kurtki, idealnie dopasowanej do ciała, jest bezcenne. Ten element odzieży należy do grupy tych, które dodają pewności siebie i potrafią poprawić samopoczucie. Prawdziwa skórzana kurtka to niemały wydatek. Dlatego warto wiedzieć, jak o nią dbać, aby na dłużej zachować jej piękno.

Kurtka skórzana należy do części garderoby, która nigdy nie wyjdzie z mody. Jak najlepiej się o nią troszczyć?

1. Po pierwsze upewnij się z jakiego rodzaju skóry Twoja kurta jest wykonana. W ten sposób dobierzesz dla niej odpowiedni rodzaj pielęgnacji i dowiesz się, jak bardzo jest wytrzymała.

2. Jeśli właśnie kupujesz kurtkę zapytaj sprzedawcy/eksperta o wszystkie informacje na jej temat. Powinien on udzielić Ci wskazówek na temat jej pielęgnacji i zaproponować odpowiednie środki pielęgnacyjne.

3. Właściwa impregnacja jest kluczem do przedłużenia żywotności kurtki, ponieważ skóra naturalna jest wrażliwa na działanie czynników atmosferycznych. Zadbaj o środki dobrane do rodzaju skóry Twojej kurtki, posiadające odpowiednie atesty. Lepiej zainwestować w droższe środki, w końcu sama kurtka nie była tania.

4. Ważne jest czyszczenie kurtki, najlepiej robić to wilgotna ściereczką. Nigdy nie susz jej nad grzejnikiem, w przeciwnym wypadku skóra stanie się twarda i utraci swój blask.

5. Uważaj na to jak przechowujesz swoja skórzaną kurtkę. Zanim włożysz ją do szafy powinieneś umieścić ją w specjalnym pokrowcu, który ochroni kurtkę przed wnikaniem kurzu w jej głąb. Zadbaj o dopływ powietrza do swojej kurtki – nie używaj pokrowców wykonanych z foli i plastiku.

6. Jeśli poplamisz swoją kurtkę, lepiej nie próbuj czyścić jej samodzielnie. Bezpieczniej będzie jeśli zaniesiesz ją do pralni, gdzie zostanie poddana profesjonalnemu czyszczeniu i konserwacji.

7. Moda ciągle powraca, ale niezależnie od tego kurtka skórzana będzie zawsze reprezentowała dużą wartość. Jeśli jeszcze jej nie masz i dopiero planujesz zakup, przemyśl jaki rodzaj skóry będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni i najłatwiejszy w pielęgnacji. Na samym początku zatroszcz się o właściwą pielęgnację kurtki.

Daj się uwieść magii skórzanej kurtki!!!

Zostaw komentarz