Klasyczna kurtka dżinsowa – Levi’s Type III Trucker

Klasyczna kurtka dżinsowa – Levi’s Type III Trucker

Jeden z flagowych produktów amerykańskiej marki Levi’s pojawił się na rynku ponad 50 lat temu i po dziś dzień jest dostępny w sprzedaży w wielu rozmaitych wariantach. Model Type III Trucker na przestrzeni lat stał się inspiracją dla innych producentów dżinsowych. Jaka historia stoi za kurtką, którą pokochały miliony użytkowników z całego świata?

Geneza kurtki Levi’s Type III Trucker

Pierwsza kurtka dżinsowa w ofercie firmy Levi Strauss & Co. zagościła jeszcze w XIX wieku. Określane jako denim blouse okrycie wierzchnie cechował się trzema zakładkami umieszczonymi po obu stronach, dzięki czemu użytkownik mógł swobodnie regulować rozmiar ubrania. Ciekawym rozwiązaniem były specjalne nity, które zabezpieczały kieszenie na przedzie oraz otwory zlokalizowane przy mankietach. Przez wiele lat dżinsówkę marki Levis’s można było kupić w trzech wariantach:

  • Type I,
  • Type II
  • Type III.

Z czasem to właśnie ta ostatnia wersja zyskała największa popularność. Model zaprojektowany przez Jacka Luciera trafił do sprzedaży pod koniec lat 60. XX wieku. Wiele osób chętnie zestawiało tę kurtkę z innym popularnym elementem garderoby z portfolio Levi Strauss & Co. – spodniami dżinsowymi Levi’s 505, które również obecnie można kupić zarówno w wydaniu damskim, jak i męskim.

Trucker Jacket – od buntowniczego symbolu po element codziennej garderoby

Kurtka dżinsowa Levi’s Type III Trucker przez wiele lat była symbolem buntu oraz ciężkiej pracy. Zaprojektowano ją w czasach ruchu Summer of Love, więc chętnie sięgali po nią młodzi ludzie. Jednym z jej użytkowników był George Harrison. Członek legendarnego brytyjskiego zespołu muzycznego The Beatles pojawił się w niej podczas wizyty w San Francisco. Aktualnie Levi’s Type III Trucker to kurtka, którą w streetwearowych i casualowych stylizacjach z powodzeniem wykorzystują miłośnicy mody w różnym wieku.

fot. https://entertainment.desktopnexus.com/wallpaper/813355/

Zostaw komentarz