Jaka zimowa kurtka damska będzie najlepsza?

Jaka zimowa kurtka damska będzie najlepsza?

Zima bez wątpienia ogranicza nasze pole do popisu, jeśli chodzi o możliwość komponowania różnorodnych stylizacji. Nie oznacza to wcale, że o tej porze roku musimy ubierać się niezgodnie ze swoim gustem czy aktualnymi trendami. W okresie zimowym trzeba wziąć po prostu pod uwagę, że poza designem liczy się również funkcjonalność poszczególnych elementów garderoby, ze szczególnym uwzględnieniem właściwości wpływających na nasz komfort termiczny podczas mroźnych i śnieżnych dni. Sprawdźmy, jakie fasony zimowych kurtek damskich mogą w ciekawy i praktyczny sposób uzupełnić twoją szafę na najbliższy sezon.

Anorak

Współcześnie jest to pikowana kurtka o sportowym charakterze. W swojej oryginalnej wersji była wykorzystywana przez Eskimosów oraz polarników. Pierwotnie było to okrycie wierzchnie, które nakładało się przez głowę. Cechowało się nieskomplikowanym fasonem i długością sięgającą bioder. Dziś jest to kurtka z kapturem, mogąca być ciekawym uzupełnieniem zimowych stylizacji. Anoraki są wyposażone w zamek błyskawiczny, dzięki czemu zyskują na funkcjonalności.

Parka

Można powiedzieć, że parka jest „spokrewniona” z anorakiem, jednak różni się od niego długością. Futrzany kaptur i ciepłe wypełnienie to cechy, które sprawiają, że parka może być znakomitą damską kurtką na jesień. Daje ona wiele możliwości zabawy modą i można je zestawiać z wieloma elementami garderoby, tworząc stylizacje streetwearowe i casualowe.

Futerko

Alternatywne rozwiązanie dla pań, które nie przepadają za długimi futrami. Panie lubiące klasyczną modę mogą postawić na futerka naturalne, a zwolenniczki proekologicznych rozwiązań mogą poszerzyć swoją garderobę o futerko sztuczne. Takie okrycie wierzchnie bez wątpienia zagwarantuje optymalny komfort termiczny nawet w czasie bardzo niskich temperatur i opadów śniegu.

Budrysówka

Budrysówka jest w ostatnich sezonach bardzo popularną kurtką zimową zarówno wśród pań, jak i panów. Charakteryzuje się prostym fasonem, długością za biodra, głębokim kapturem i zapięciem na drewniane lub plastikowe kołki.

Zobacz więcej w sklepie 50style.pl

Zostaw komentarz