Jak dobrać rozmiar w sklepie on-line?

marynarka

Zakupy online? Czy znalazłyby się osoby, które nie korzystają dziś z tej wygodnej metody kupowania? Online kupujemy wszyscy i wszystko. My skupimy się oczywiście na odzieży i podpowiemy na co zawsze trzeba zwrócić uwagę przy wyborze rozmiaru.

Każdy amator kupowania strojów online powie, że jest mnóstwo powodów, dla których zrezygnował całkiem lub prawie całkiem z tradycyjnych sklepów i skupił się na wizytach w sklepach internetowych. W sieci można kupić taniej, jest większy wybór odzieży, można dotrzeć do większej ilości zgodnych z naszym zainteresowaniem ubrań, jest po prostu wygodniej – takie oraz podobne zdania słychać często z ust fanów zakupów online.

Niemniej jednak, są i takie osoby, które nie mogą się przekonać do kupowania odzieży drogą internetową. Kosmetyki, lekarstwa, sprzęt RTV i AGD, elementy wyposażenia wnętrz – owszem, ale ciuchy? Argument przeciw jest zazwyczaj jeden – trudno dobrze dopasować bluzę, kurtkę czy spodnie, jeśli się ich nie przymierzyło. Osoby sceptycznie podchodzące do kupowania online odzieży zapominają jednak, że w dobrych, nowoczesnych sklepach internetowych istnieją odpowiednie opisy produktów, zdjęcia, a także dokładna rozmiarówka. Wszystkie te czynniki wpływają na to, iż spokojnie można kupić przez internet ciuch, który bez przymierzenia okaże się doskonałym wyborem.

Dokładne przeczytanie informacji o produkcie oraz dokładne dopasowanie wymiarów – to klucz do udanych odzieżowych zakupów online. Podpowiadamy jak zrobić to krok po kroku. 

1. Pierwszym krokiem jest oczywiście samo znalezienie odpowiadającego nam modelu i koloru ubrania.

2. Kiedy już na taki trafimy, obejrzyjmy dobrze wszystkie zdjęcia i skupmy się na informacjach dotyczących rodzaju materiału, kroju (luźny, czy dopasowany), grubości tkaniny, itp.

3. Przystępujemy do najważniejszej części zakupów, czyli do dopasowania rozmiaru. Jeśli przykładowo najczęściej nosimy rozmiar L, sprawdźmy w rozmiarówce, jakie wymiary przyporządkowane są do właśnie tego rozmiaru. Potem wyjmijmy z szafy jakiś ciuch, który nosimy na co dzień i który jest dobrze do nas dopasowany i po prostu go zmierzmy. Jeśli kupujemy kurtkę, połóżmy wyjętą z naszej szafy kurtkę na płasko, potem zmierzmy ją pod pachami, długość całkowitą, długość rękawa, a następnie sprawdźmy, czy wymiary są takie same, jak te na stronie w odniesieniu do bluzy, którą chcemy kupić.

4. Zakupy najlepiej robić w sklepach, które gwarantują zwrot lub wymianę zakupionego produktu.

5. Unikaj tzw. „rozmiarów uniwersalnych”.

6. Konkretny ciuch można zmierzyć w sklepie stacjonarnych, można poczekać w sieci na promocję interesującej nas rzeczy.

Macie jeszcze jakieś swoje sposoby? 🙂

Zostaw komentarz